Studio Flash

  • fotografia
  • realizacje filmowe
  • studio fotograficzne
  • fotobudka dron
  • filmy reklamowe

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jak zaczęła się Twoja przygoda z branżą ślubną?

Moja przygoda z branżą ślubną zaczęła się pewnie jak u większości przypadkiem, czy można powiedzieć nawet banalnie. Ale okazało się, że to nie tylko praca, ale to mój sposób na życie. Moja pasja, moje hobby. Mówi się, że rób to co kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia. I mimo, że może zabrzmi to patetycznie, to tak własnie w moim przypadku jest. Wszystko zaczęło się w 1993 roku. Gdy poszedłem to Młodzieżowego Domu Kultury w Kielcach, nie przypuszczałem, że z aparatem i kamerą stworzę swoisty “związek małżeński”, który trwa już 26 lat (mamy 2019 r ;)). W MDK były zajęcia z obsługi sprzętu, jak i techniki nagrywania i robienia zdjęć. Ponieważ bardzo mnie to interesowało, właściwie cały swój czas poświęcałem na naukę zawodu. Dzięki temu szybko zacząłem pracować dla firmy nagrywającej wesela. Z czasem otworzyłem swoje studio. Nie dość, że kocham to co robię, to jestem dumny, że jako młody chłopak udało mi się założyć swoją działalność, która rozwija się cały czas i mogę się poszczycić nagranymi i uwiecznionymi na zdjęciach tysiącami ślubów.

Co najbardziej lubisz w swojej pracy?

Ta praca to stały kontakt z ludźmi – fantastycznie jest poznawać innych, każda para to inna historia, inne potrzeby, inny pomysł na ślub. Ale to, co je łączy, to wielka miłość. Ta praca to połączenie wielu emocji – to wzruszenie, gdy jest się świadkiem (można powiedzieć najbliższym) składania przysięgi, świadkiem, gdy zakochani patrzą sobie w oczy w tym ich wyjątkowym dniu. Ta praca to zadowolenie, że młodzi powierzyli udokumentowanie ich zaślubin właśnie nam, to też ogromna satysfakcja, gdy widzi się radość na twarzach nowożeńców gdy oglądają gotowy materiał z ich ślubu i wesela. I to najbardziej w tej pracy lubię – tą fuzję emocji i doznań. To, że poprzez swoje zaangażowanie można innym sprawić radość. A młodzi, w jakiś sposób wpuszczają nas do swojego świata.

Od jak dawna współpracujesz z parami młodymi?

Z parami młodymi współpracuję od ćwierć wieku ?

Na jakim sprzęcie pracujesz?

Aparaty – Nikon, Sony, kamery – Sony, GoPro, rejestratory dźwięku – Zoom, Tascam, drony – DJI, optyka – Nikkor i Sigma, Gimbale – DJI

Jaki jest Twój ulubiony moment ślubu lub wesela?

Chyba nie będę oryginalny, jeśli odpowiem, że składanie przysięgi. To tak wzruszający i można powiedzieć intymny moment dla młodych, że nie sposób tego nie lubić. Poprzez wizjer aparatu czy kamery widzimy oczy patrzące na siebie i widać w tych oczach jakby świat poza tymi dwojgiem ludzi nie istniał.

Ile czasu zajmuje Ci wykonanie zlecenia?

Czas na wykonanie zlecenia zależny jest od potrzeb pary młodej. W ofercie mamy filmy 2-godzinne, godzinne, czy teledyski. Podobnie jest ze zdjęciami, czy będą w formie elektronicznej, czy fotoksiążka czy album.

Co zawiera Twoja podstawowa oferta?

Film – robiony przez jednego operatora lub kilku. Zdjęcia – robione przez jednego fotografa lub dwóch. Rożne warianty filmów, dodatków typu podziękowania itp. Zapraszam do kontaktu aby poznać szczegóły.

Zawartość jest zabezpieczona. Prawy przycisk myszki jest nieaktywny.